Eneseusalduse tunnetamine 29. apr

Millegipärast me inimestena soovime alati teiste käest küsida kuidas või mis otsuseid me peaksime tegema. See tõesti on nii millegipärast, et väga tihti inimesetasand meis vajab seda välist kinnitust kellegi teise poolt. Ometigi, kõik vastused on ju meis endas olemas. Kui me vaid ennast ja oma tunnet enda sees märkaksime ja usaldaksime! Eneseusaldus ongi ilmselt see, mis on saanud kannatada, mida pole väga soositud juba varajasest lapsepõlvest. Alati on ju suunatud kedagi teist kuulama – vanemaid, õpetajaid, ülemusi jne jne. Aga kas keegi üldse on suunanud meid kuulama iseennast? Kuulama enda tunnetust ja omaenda südamehäält? Isegi kui seda teha püüame võib seal tulla vahele mõni muu inimlik tunne nagu näiteks hirm. „Kas mul ikka on õigus?“ „Mis siis saab kui teen vale otsuse?“ Jne. Aga kas üldse olemas on õigeid või valesid otsuseid…. Olen tänaseks aru saanud, et EI OLE! On ainult erinevad valikud ja erinevad kogemused. On erinevad uksed mis avanevad meie ees, tehes eri otsuseid. Kõik on kogemused! Kogemustega areneb meie hingetasand! Aga inimestena oleme ikkagi harjunud tihti mõtlema, et üks on hea kogemus ja teine halb ning üritame ka neid lahterdada ja hinnata. Aga ma nii siiralt usun, et kogemus on kogemus – mis ühele halb, see teisele hea. Pole ühtegi kogemust, mis oleks KÕIGILE ühtviisi halb või hea. Mida me arvame olevat halb kogemus, siis mingit viisi see alati õpetab ja arendab ning kellelegi kuskil võib see meie jaoks halb kogemus olla hoopis näiteks päästvaks ja edasiviivaks kogemuseks. Tõesti – kunagi ei saa üldistada!

Mul on üks hea harjutus, kuidas saame iseennast paremini tunnetada, ilma hirmuta. See harjutus on minuni jõudnud täiesti minu enda tunnetuse põhjal ja see tõesti toimib! Mida rohkem seda harjutada ja proovida enda jaoks sobivaks muuta just nii nagu parasjagu sulle tundub toimivat, siis aina enam ja enam saame iseennast usaldada! Mida enam ennast usaldame, seda enam käime oma südame rada!

Ühed vahvad naised mulle hiljuti ütlesid, et nemad on võtnud eesmärgiks ainult tunnetada! Mitte üldse kuulata mõistust vaid AINULT tunnetada, kõike! Ja selliselt toimida läbi tundide, päevade, nädalate minnes. Pidi olema väga vägev kogemus! Ma ise aina enam ja enam liigun sinna poole, see nõuab harjutamist ja ENESEusaldamist!

Harjutus aga ise näeb välja järgmine. Mõtle ühele küsimusele, millele soovid vastust saada. Ja jälgi, mis tunne sul tekib selle küsimusega seoses. Minul tavaliselt on olnud segajaks hirm. Kui aga tunneme hirmu, siis ei jõua see päris õige tunne meieni, vaid teeme ilmselt otsuse läbi hirmu tunde. Kui aga nüüd tõsta see hirm kõrvale, siis tuleb sealt läbi see päris tunne, see mis ongi vastuseks! Mina toimin nii, et mõtlen sellele teemale/küsimusele, mille kohta soovin oma seest vastust saada. Ja mõttes ütlen endale „tõstan hirmu kõrvale“ ning samal ajal kujustangi ette kuidas tõstangi selle hirmutunde reaalselt kõrvale, endast välja. Ja siis kohe kui olen selle hirmutunde kõrvale tõstnud, siis tunnetan uuesti ja siis tuleb sellele küsimusele see PÄRIS vastus, mida võiks siis uskuda ja usaldada. Sisetunne ei valeta! See on nii murdosasekund, mil esmakordselt tunned seda vastust, aga see on seal olemas! Ja kui lisada sinna ka veel eneseusaldust näpuotsaga või lausa kamaluga 😉 siis on vastus kindlasti sul olemas!


Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: